دانلود پاورپوینت تفسیر مبحث 8 ساختمان‌های بنایی جهت رشته عمران در قالب 22 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


سازه‌‌های بنایی ساختمانی هستند که ‌در ساخت اسکلت آن از آجر، بلوک سیمانی، سنگ ‌یا به طور کلی از مصالح طبیعی مانند خاک استفاده شده است‌. به طوری که بارهای قائم و بارهای جانبی توسط دیوارها با مصالح بنایی تحمل می‌شوند.

 

 

 

 ساختمان‌های بنایی مسلح :
این ساختمان‌ها‌ با استفاده از آجر، سنگ، بلوک‌های سیمانی یا ترکیبی از آنها ساخته شده و همچنین توسط میلگردهای فولادی تقویت می‌شوند. نحوه عملکرد ساختمان‌های بنایی مسلح به گونه‌ای است که عملاً واحدهای بنایی نقش تحمل نیرو‌های ثقلی را بر عهده دارند و میلگردهای فولادی برای افزایش باربری جانبی ساختمان استفاده می‌شوند.

 

 

 

ساختمان‌های بنایی محصور شده با کلاف :
این ساختمان‌ها با استفاده از آجر، سنگ، بلوک‌های سیمانی یا ترکیبی از آنها ساخته شده و در آنها از کلاف‌های افقی و قائم که معمولاً از بتن مسلح هستند، استفاده می‌شود.نحوه عملکر‌د ساختمان‌های بنایی کلافدار به گونه‌ای است که عملاً دیوارهای بنایی نقش تحمل نیروهای ثقلی و جانبی را بر عهده دارند و کلاف‌ها جهت یکپارچگی و شکل پذیری دیوارها استفاده می‌شوند.

 

 

 

 ساختمان‌های بنایی غیر مسلح :
 این ساختمان‌ها تنها از آجر، سنگ‌، بلوک‌های سیمانی یا خشت ساخته می‌شود. مصالح فولادی و بتنی در آنها کاربردی ندارند. در ساختمان‌های بنایی غیر مسلح از فولاد یا بتن استفاده نمی‌شود و عملاً تمام بارهای ثقلی و جانبی باید توسط مصالح غیر مسلح دیوارها تحمل شود.

 

 


فهرست مطالب
سازه‌‌های بنایی
ساختمان‌های بنایی مسلح
ساختمان‌های بنایی محصور شده با کلاف
ساختمان‌های بنایی غیر مسلح
مصالح ساختمانی سنگدانه‌های سبک
چسباننده ها
واحد مصالح بنایی
ویژگى‌هاى آجر خوب‌
بلوک سیمانی
ب- بلوک های سقفی
سـنـگ در صنعت ساختمان
مشخصات کلی انتخاب سنگ برای مصارف ساختمانی
فولاد
انواع فولادها:
مشخصات شبکه های میلگردی:
ملات ها
انواع گیرش ملات:
انواع ملات‌ها
مقدار مصالح مصرفی در ملات های ساختمانی